Dom Pogrzebowy2015-05-13  
Dom Pogrzebowy w Rakoniewicach został wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie Cmentarza Parafialnego  (dz. Nr 149/1,150/2) , jest odpowiedzią na liczne prośby mieszkańców i wiernych, którzy żegnali się z bliskimi w budynku, który nie spełniał podstawowych standardów przewidzianych dla tego typu obiektów . Główny element budynku stanowi sala ceremonialna obrzędu pogrzebowego, pomieszczenia biurowe, higieniczno -sanitarne oraz magazynowe i technologiczne  W zakresie zagospodarowania terenu od strony ulicy Zamkowej wydzielony został otwarty dziedziniec, zamknięty od północy cmentarzem. Formą, skalą oraz wystrojem elewacji budynek nawiązuje do istniejących w tej części miasta zabytkowych budynków.
Obiekt zapewnia warunki pozwalające godnie i z szacunkiem przygotować zmarłych do pochówku oraz pozwala rodzinie w ciszy i spokoju pożegnać się ze zmarłym.

DSC_0293

DSC_0292

DSC_0297 


Klucze do Domu Pogrzebowego dostępne w poniedziałek 8-16, od wtorku do piątku w godzinach 7-15 w biurze Zakładu Usług Komunalnych w Rakoniewicach Osiedle Drzymały 25, po godzinach urzędowania proszę kontaktować się z pracownikiem Zakładu tel. 608 371 333